Stanica wodna

Stanicawodna

Serdecznie zapraszamy do STANICY WODNEJ. Pensjonat nasz usytuowany jest w malowniczej okolicy i otoczony jeziorami (Białe, Kłodno) oraz soczystą zielenią. Zaledwie kilka metrów dzieli nas od plaży a na spacer do lasu też jest niedaleko. Posiadamy wypożyczalnię sprzętu wodnego (kajaki, rowerki, łódki, żaglówki, deski surfingowe) oraz rowery drogowe.

W okolicy wytyczone są rozmaite szlaki rowerowe oraz nordic walking'owe. Oferujemy Państwu noclegi w pokojach 2-osobowych (+ dostawka) oraz w apartamentach 2-pokojowych (4-osobowych).

Wszystkie pokoje posiadają łazienki, TV oraz możliwość skorzystania z internetu. Bezcennym atutem jest to, że niezależnie, który z pokoi wybierzesz, masz pewność, że widok z okna będzie rozpościerał się na jezioro.

Stanica wodna
Chmielno 83-333, ul. Grodziska 3a
Rezerwacja noclegów: 502 259 760
Organizacja imprez: 502 244 944
Email: szwagierbar@wp.pl
www.stanicachmielno.pl

Wokolicy

Wieżyca jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości położonych na Kaszubach, zapewniającą znakomity wypoczynek zarówno latem jak i zimą. U podnóża Szczytu Wieżyca ( 329m n.p.m. ) nad brzegiem jeziora Ostrzyckiego znajduje się Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo – Wieżyca. Zimą funkcjonuje tutaj największy na Pomorzu Ośrodek Narciarski Wieżyca Koszałkowo z bogatą infrastrukturą narciarską i świetnie utrzymanymi stokami.

Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo

Wokolicy

Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy. Posiada niezliczoną ilość atrakcji oraz ciekawe programy edukacyjne, tak że spędzony tam czas na długo utkwił w ich pamięci, pozostając miłym wspomnieniem i ciekawą alternatywą dla szkolnej lekcji historii.

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Wokolicy

W Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach eksponaty prezentowane są w siedmiu salach wystawowych budynku głównego. Na parterze wystawione są dla zwiedzających gości podstawowe obiekty związane z zajęciami tutejszej ludności, na piętrze natomiast przedstawiamy wytwory sztuki ludowej Kaszubów.

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach

Wokolicy

Początki Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich sięgają 1906 r. Jego twórcy Teodora i Izydor Gulgowscy byli założycielami, wówczas pierwszego na ziemiach polskich, muzeum na wolnym powietrzu. Urządzili je w XVIII – wiecznej gburskiej chałupie, którą odkupili od miejscowego gospodarza - Michała Hinca. Tam zgromadzili, typowe dla tego czasu, sprzęty domowe i gospodarskie oraz cenną kolekcję złotem haftowanych czepców, obrazów malowanych na szkle i ceramiki.

Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich